Dołącz do Nas na Facebook
kliknij tutaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

FILMY PROMUJĄCE GMINĘ ŁUBNICE

 

 

 

Licznik odwiedzin

Liczniki„Pięknie Żyć…” w szkole PDF Drukuj Email

„Pięknie Żyć…” pod takim hasłem w maju br. odbył się przegląd artystyczny w poszczególnych szkołach na terenie gminy Łubnice. Organizatorem przeglądu tradycyjnie był Urząd Gminy w Łubnicach, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Centrum Kultury w Łubnicach.

Celem konkursu było zaprezentowanie zdolności aktorskich dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni, wymiana doświadczeń a także rozbudzenie zainteresowań. Tematem przeglądu były prezentacje wokalne i recytatorskie nawiązujące do hasła konkursu oraz turniej prac plastyczny i wiedzy o tematyce bezpieczeństwa i profilaktyki uzależnień. Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy 1-3, klasy 4-6 (szkoła podstawowa) oraz klasy 1-3 (gimnazjum).

Występy sceniczne oraz prace młodych artystów oceniała komisja konkursowa - biorąc pod uwagę walory artystyczne, pomysłowość, grę aktorską, dobór rekwizytów oraz strojów – przyznając „Złote Bilety” w każdej kategorii jednoznaczne z udziałem w finale.

W konkursie udział wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowej, Gacach Słupeckich, Łubnicach i Budziskach oraz Publicznego Gimnazjum w Łubnicach. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na wyrazy uznania i gratulacje za odwagę, trud i przedstawienie własnej, oryginalnej interpretacji przygotowanych utworów oraz prac.

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA PDF Drukuj Email

 
Kiermasz Darmowej Książki! PDF Drukuj Email

 
PIKNIK LUDOWY PDF Drukuj Email

 

 
"Szlakiem Tadeusza Kościuszki" PDF Drukuj Email

Sejm Rzeczypospolitej ustanowił rok 2017 Rokiem sześciu patronów. Josepha Conrada - Korzeniowskiego, marszałka Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, błogosławionego Honorata Koźmińskiego oraz Tadeusza Kościuszki. Rok 2017 jest też Rokiem Rzeki Wisły.

Rok Rzeki Wisły ma uczcić 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Jak zapisano w uchwale "Sejm RP oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę państwa polskiego".


Dla nas bliski sercu jest Tadeusz Kościuszko i rzeka Wisła, dlatego Centrum Kultury w Łubnicach 20 maja zorganizowało dla dzieci i młodzieży wycieczkę do Krakowa pt.”Szlakiem Tadeusza Kościuszki”, aby uczcić pamięć o tym wyjątkowym narodowym bohaterze.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 58

System CMS Joomla Design: Kamil Kondek Copyright: CK Łubnice 2016