Dołącz do Nas na Facebook
kliknij tutaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

FILMY PROMUJĄCE GMINĘ ŁUBNICE

 

 

 

Licznik odwiedzin

LicznikiPDF Drukuj Email

Gromada Zuchowa WŁÓCZYKIJE


Od października 2015 roku przy Centrum Kultury w Łubnicach działa gromada zuchowa „WÓŁCZYKIJE” prowadzona przez podharcmistrza Sylwestra Gołębiowskiego i Mariusza Bolona. W skład naszej gromady wchodzą dzieci z terenu gminy Łubnice.


Na zbiórkach staramy się łączyć ze sobą ideały i metodykę harcerską, zabawę, chęć poznania świata i całe morze wyobraźni, tak by każda zbiórka była niepowtarzalną przygodą. Na spotkaniach obowiązują tylko dwa ograniczenia: ma być bezpiecznie i nikt nie może się nudzić!

Poprzez różnorodne formy pracy staramy się stworzyć dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju, zarówno pod względem fizycznym, intelektualnym, jak i emocjonalnym. W ten sposób zuchy rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, zdobywają sprawności i gwiazdki zuchowe. Uczestniczą w wycieczkach, ogniskach, nabywają wiele pożytecznych umiejętności i nawiązują nowe kontakty.

 

Końcówka 2015 roku oraz początek nowego obfitowały w wiele ciekawych zbiórek naszej gromady, podczas których odbyło się m.in. przekazanie zuchom Światełka Betlejemskiego, wspólny opłatek z poczęstunkiem, zdobywanie sprawności strażaka, uroczyste wręczenie chust z nazwą i znakiem naszej gromady. Ponadto nasze zuchy mają już za sobą nocny biwak w Centrum Kultury w Łubnicach wraz z harcerzami z Ruszczy. W trakcie biwaku nie zabrakło ogniska w parku lipiny z pieczeniem kiełbaski, śpiewania harcerskich piosenek i nocnych zabaw sprawnościowych.

W najbliższym czasie będziemy się starali, aby zuchy otrzymały jednakowe czapeczki lub kapelusze, a następnie bluzy, które będą naszym znakiem rozpoznawczym podczas biwaków i wycieczek. Już niebawem odbędzie się uroczyste ślubowanie po którym dzieci otrzymają znaczek zucha.

 

Zbiórki odbywają się raz w tygodniu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez:

- telefon: (15) 8659 241, 509 618 711

- stronę Internetową: www.facebook.com/Włóczykije-1702379520019748/?fref=ts

- zbiórki w Centrum Kultury w Łubnicach

 

  

System CMS Joomla Design: Kamil Kondek Copyright: CK Łubnice 2016