Dołącz do Nas na Facebook
kliknij tutaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

FILMY PROMUJĄCE GMINĘ ŁUBNICE

 

 

 

Licznik odwiedzin

LicznikiBetlejemskie Światło Pokoju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta   

Związek Harcerstwa Polskiego od 1991 r. organizuje Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce.

Nasza Łubnicka Gromada Zuchowa „WŁÓCZYKIJE” po raz drugi wzięła udział w tym wydarzeniu organizując wyjazd po Światełko Pokoju w dniach 16-17 grudnia. Tym razem pojechaliśmy wspólnie z harcerzami z Ruszczy, a nasza bazą na czas pobytu był Górski Ośrodek Jeździecki w Bukowinie Tatrzańskiej. W tym roku w programie znalazła się wędrówka zielonym szlakiem na Polanę Rusinową oraz wieczorny kulig z ogniskiem.

 

 

W niedzielny poranek uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w schronisku Głodówka, gdzie odebraliśmy Betlejemskie Światełko Pokoju. Podczas tegorocznego wyjazdu mieliśmy wymarzone warunki pogodowe, lekki mrozik, śnieg i słońce. Na szlaku było bardzo przyjemnie a nasze Zuchy bardzo dzielnie pokonały niemałą, bo prawie trzy godzinną wędrówkę pięknie ośnieżonym szlakiem. Po powrocie do ośrodka i zjedzeniu pysznego obiadu była chwila na odpoczynek by wieczorem wybrać się do górali na nocny kulig z ogniskiem. Na saniach zaprzężonych w parę koni z pochodniami wyjechaliśmy za Bukowinę gdzie na polanie przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Sobotni dzień zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem i jak zawsze Iskierką. W niedzielę uczestniczyliśmy w Mszy św. polowej w kaplicy, która powstała specjalnie na taką okazję przy schronisku harcerskim Głodówka. Po odebraniu Światełka dowieźliśmy Go do Łubnic, gdzie przed urzędem gminy w asyście druhów strażaków zostało przekazane na ręce Anny Grajko wójta gminy Łubnice dla wszystkich mieszkańców gminy. W imieniu gromady Włóczykije składam serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe Urzędu Gminy Łubnice jakie otrzymaliśmy na tegoroczny wyjazd od oraz za pomoc rodziców, którzy wraz z nami pojechali.

1 Łubnicka Gromada Zuchowa „WŁÓCZYKIJE”

 

System CMS Joomla Design: Kamil Kondek Copyright: CK Łubnice 2016