W dniach 23.07- 03.08.2012 roku odbyła się Półkolonia dla dzieci z terenu gminy Łubnice. W wypoczynku wzięło udział 25 dzieci. Organizatorem przy zaangażowaniu pracowników Centrum Kultury w Łubnicach był Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników w Warszawie. Podczas dwutygodniowego wypoczynku zaplanowano wiele atrakcji. Oprócz ciekawych wycieczek (basen w Busku- Zdroju, Park Jurajski w Bałtowie i Labirynt kukurydzy w Kurozwękach) zorganizowano wycieczki do lasu, warsztaty plastyczne i manualne, zajęcia ruchowe oraz ognisko. Dodatkową atrakcją było spotkanie z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy, Komendy Powiatowej Policji, Ratownictwa Medycznego, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Państwowej Straży Pożarnej.
|
Więcej…
|
„Biesiada Łubnicka”, która odbyła się w niedzielę 22 lipca to finał „I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarsko – Fotograficznego”. Plener został zorganizowany w dniach 10 – 22 lipca na terenie gminy w ramach projektu „Łubnice Artystycznie – I Międzynarodowy Plener Rzeźbiarsko – Fotograficzny i Biesiada Łubnicka”.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00 na nowym obiekcie rekreacyjnym w Łubnicach. Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonała Dyrektor Centrum Kultury – Aleksandra Stachniak oraz Wójt Gminy Łubnice – Anna Grajko. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Staszowskiego – Michał Skotnicki, Burmistrz Kazimierza Dolnego – Grzegorz Dunia, Dyrektor Biura Senatorskiego Senatora RP Mieczysława Gila - Józef Małobęcki a także Posłowie na Sejm RP Maria Zuba i Krzysztof Lipiec oraz Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec - Jacek Tarnowski. W swych przemówieniach wszyscy podkreślali dynamiczność z jaką rozwijają się Łubnice – zarówno pod względem wizualnym, jak i kulturowym.
|
Więcej…
|

Fakt, że niespełna 10 mln Polaków po 50 roku życia nie korzysta z sieci, nie byłby aż tak społecznie ważną sprawą, gdyby nie to, że bycie internautą mocno przekłada się na jakość życia i pracy. Brak umiejętności korzystania z nowych technologii wywołuje marginalizację, a w konsekwencji cyfrowe wykluczenie.
Problemem polskich "wykluczonych" nie jest brak dostępu do sieci, a brak kompetencji. Internet jest dostępny nie tylko w takich miejscach jak biblioteki, ośrodki kultury, ale też w domach osób nie korzystających z sieci. 70,5 proc. Polaków w wieku powyżej 16 roku życia i 73 proc. wszystkich Polaków ma w domu dostęp do Internetu. Jednak korzysta z niego tylko 60 proc. Nie chodzi zatem tylko o "bycie internautą", ale o posiadanie umiejętności korzystania z sieci, które poprawiają jakość życia i pracy.
|
Więcej…
|
|
|
Strona 94 z 96 |