Dołącz do Nas na Facebook
kliknij tutaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

FILMY PROMUJĄCE GMINĘ ŁUBNICE

 

 

 

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

Kliknij aby pobrać

Deklaracja dostępności cyfrowej

Kliknij tutaj"ŁUBNICKI OMNIBUS" Jan Kostera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta   

 

 

„Omnibus” - tak zatytułowano artykuł w Tygodniku Nadwiślańskim z 1982 roku. Jan Kostera, bo o nim w nim przeczytamy, był osobą wielu talentów. Ta publikacja to wspomnienie o czasach, w których żył, działał oraz o ludziach jak on kochających kulturę i tradycję naszego regionu.

Tak się zaczyna świeżo wydana przez Centrum Kultury w Łubnicach książka – album zawierająca zdjęcia, wspomnienia i rys biograficzny Jana Kostery.

 

 

Sama inicjatywa wydania takiej publikacji narodziła się wśród uczestników, podczas uroczystego odsłonięcia tablicy 13 września 2020 roku. Dzięki aprobacie Wójta Gminy Anny Grajko, udało nam się zrealizować ten pomysł.

Najtrudniejszym zadaniem okazała się identyfikacja osób, które są na zdjęciach, w większości się udało choć nie wszystkich rozpoznaliśmy. Liczne wywiady, rozmowy z osobami jeszcze pamiętającymi te już nieco odległe czasy, pozwoliły oddać w jakiejś części klimat wówczas panujący. Historia naszej gminy w tamtych czasach była burzliwa, szczególnie przełom lat siedemdziesiątych – osiemdziesiątych, wpłynęła ona bardzo niekorzystnie na losy naszego bohatera.

Chcę bardzo podziękować osobom, które przyczyniły się do realizacji publikacji, za długie rozmowy, sugestie i podpowiedzi jakie otrzymywałem podczas spisywania tej arcy ciekawej historii.

Serdeczne podziękowania kieruję do Wiktorii Kapel, Grażyny Sołtyk, Elżbiety Podsiadło, Henryka Komasary, Józefa Dulęby, Roberta Gawiora. Dziękuję Agnieszce Grędzie za korektę tekstu oraz wszystkim osobom, które udostępniły zdjęcia zamieszczone w tej publikacji. Mariusz Bolon


 

System CMS Joomla Design: Kamil Kondek Copyright: CK Łubnice 2016

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych dalej: RODO) informujemy, że przysługują Pani/Panu określone poniżej prawa związane z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przez Dyrektora Centrum Kultury w Łubnicach.

1. Administratorem Pani/Pana danych jest: Dyrektor Centrum Kultury w Łubnicach z siedzibą w Łubnicach 74, 28-232 Łubnice

2. W sprawach związanych z Państwa danymi osobowymi można kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e- mail: rodo@urbanowicz.net.pl

Prosimy kliknij na "akceptuj” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Dyrektor Centrum Kultury w Łubnicach (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach marketingowych.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk