"Biesiada Łubnicka 2013" |
![]() |
![]() |
![]() |
Wpisany przez Aneta | |||
Drugi dzień był okazją do obejrzenia wystawy poplenerowej pleneru malarsko – fotograficznego, jaki odbył się na terenie gminy Łubnice. Uczestnicy mogli podziwiać efekty pracy artystów, jakimi są przepiękne zakątki z terenu gminy uwiecznione na zdjęciach i obrazach. Autorem powstałych obrazów techniką akwarelową jest Aleksander Yasin – artysta malarz pochodzenia ukraińskiego obecnie mieszkający w Połańcu. Natomiast blisko pięćdziesiąt fotografii to rezultat pracy Alicji Urbanowicz – muzyka, pedagoga i fotografa ze Staszowa, laureatki I miejsca w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic 2012.
W programie nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, dzięki Grupie Artystycznej „BEST” dzieci wraz z rodzicami bardzo chętnie brały udział w licznych zabawach i konkursach, w których do zdobycia były cenne nagrody.
Najwięcej emocji w tym dniu wywołał koncert gwiazdy wieczoru Zespołu „BACIARY”. Najlepszy zespół rozrywkowy na Podhalu zaserwował publiczności wspaniałą muzykę taneczną w połączeniu z folklorem góralskim. Rozbawieni słuchacze wielokrotnie prosili o bis. Dopełnieniem niedzielnej imprezy była zabawa taneczna z Zespołem K2 z Kielc.
Podczas dwudniowej biesiady uczestnicy mogli odwiedzać liczne stoiska gastronomiczne i handlowe oraz przeżyć niezapomniane chwile korzystając z bogatej oferty wesołego miasteczka.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas, Wojewoda Świętokrzyski – Bożentyna Pałka – Koruba, Starosta Staszowski – Andrzej Kruzel, Wójt Gminy Łubnice – Anna Grajko.
Organizatorzy imprezy - Centrum Kultury w Łubnicach oraz Urząd Gminy w Łubnicach składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom za wsparcie finansowe oraz druhom z jednostki OSP Łubnice za pomoc i zaangażowanie przy realizacji imprezy.
|